BÍLÁ VÍNA / WHITE WINES

0,15 l

Chardonnay (Francie)

58,-

0,15 l

Pinot Grigio (Itálie)

58,-

0,1 l

Prosecco D.O.C

40,-

     

ČERVENÁ VÍNA / RED WINES

0,15 l

Merlot (Francie)

58,-

     

BÍLÁ VÍNA / WHITE WINES

0,75 l

Müller-Thurgau
kabinet – Veverkovi

285,-

Víno s lehkým květinovým aroma, kde dominuje vůně fialky a květinového medu. Ve svěží lehké chuti se snoubí tóny angreštu a broskve.  Víno bylo krášleno na jemných kvasinkách získaných z hroznů přímo v naší vinici a vyjadřují tak dokonale autentičnost a eleganci.
Wine with a light floral aroma, dominated by the aroma of violet and floral honey. The fresh light taste combines the tones of gooseberry and peach. Wine has been crafted on fine yeasts obtained from grapes from our vineyard, expressing the perfect authenticity and elegance of its terroir.

0,75 l

Veltlínské Zelené
pozdní sběr – Vinařství Pod Hradem

295,-

Víno světle žluté barvy se zelenavými odlesky. V příjemné vůni vyniká lípa a heřmánek, doprovázené jemnými bezovými tóny, chuť je výrazná a plná s podmanivým smetanovým podtónem a kořenitou dochutí. Doporučujeme podávat k dušenému telecímu, různým úpravám bílých mas a salátům.
Wine of light yellow color with greenish reflections. The lily and chamomile, accompanied by delicate, nocturnal tones, are distinguished by their pleasant aroma. The thirst is distinctive and full of captivating creamy undertones and spicy seasonings. We recommend serving stewed veal, various white meat and salad dressings.

0,75 l

Rulandské šedé
Classic – Kubík

265,-

Suché bílé víno sytě žluté barvy se zlatavými okraji. Ve vůni se snoubí sušené bylinky, lesní med a rozinky. V chuti je víno mohutné, s tóny sušené grepové kůry, přezrálých hroznů a exotického černého čaje, plné, elegantní a mnohovrstevné víno s nádherně vyváženým a dlouhým jemně minerálním závěrem.
Dry white wine of deep yellow color with golden edges. The fragrance combines dried herbs, honey, raisin. The wine is full of taste, with tones of dried grapefruit, overripe grapes and exotic black tea. A full, elegant and multi-layered wine with a wonderfully balanced and long, finely mineral finish.

0,75 l

Sauvignon Blanc
VOC Znojmo – Arte Vini

335,-

Víno zelenožluté slámové barvy s jemnou vůní zralého černého rybízu a angreštu, trávy, čerstvě pokosené trávy a kopřivy. Toto víno má příjemnou ovocnou chuť s lehkým dotek zeleného pepře. Má harmonickou jemnost, je příjemně elegantní, s hlubokou minerálností a velmi jemným zavěrem na patře.
Wine of greenish-yellow straw colour, with a fine aroma of ripe black current and gooseberry, of grass that has been just mowed and a scent of nettle. This wine has a pleasant fruity taste, with a light touch of green pepper. It has a harmonious finesse, it is pleasantly elegant, with profound minerality and a very fine finale on the palate.

0,75 l

Ryzlink rýnský
VOC Znojmo – Arte Vini

335,-

Víno krásné zlato-žluté barvy, s výraznou ovocnou vůní pomerančů, kdoulí, zralých meruněk, manga a ananasu a příjemně decentní mineralitou. Plnější chuť s říznou kyselinou, nižším alkoholem a elegantním dotekem ovoce – zejména šťavnatých broskví a citrusů.
Wine of a beautiful golden-yellow color with a distinctive fruity aroma of oranges quince ripe apricots mangoes and pineapples and a pleasantly decent minerality. A fuller taste with thin acid, lower alcohol and elegant touch of fruit - especially juicy peaches and citrus.

0,75 l

Pálava
pozdní sběr – Vinařství Pod Hradem

325,-

Barva tohoto výjimečného terroirního vína je velmi intenzívní, slámová s jantarovými odlesky na okraji. Bohatá až omamná vůně je výrazně květnatá s převahou růžových tónů a s harmonickou kořenitostí.
Wine of a beautiful golden-yellow color, with a distinctive fruity aroma of oranges, quince, ripe apricots, mangoes and pineapples and a pleasantly decent minerality.

     

RŮŽOVÁ VÍNA / ROSÉ WINES

0,75 l

Frankovka Rose
– Kubík

195,-

Víno s tóny lesního červeného ovoce a jahod, v chuti šťavnaté, pikantní a harmonické s nasládlou dochutí.
Wine with tones of forest red fruit and strawberries, taste juicy, spicy and harmonious with a sweet aftertaste.

     

ČERVENÁ VÍNA / RED WINES

0,75 l

Frankovka Premium
pozdní sběr – Kubík

355,-

Víno rubínové barvy s fialovými záblesky, ve vůni s tóny červeného peckového ovoce, koření a dubového sudu. Chuť je plná, ovocná s kapkou dubu a jemnými tříslovinami.
Wine of ruby color with purple flashes, in aroma with tones of red peccock, spices and oak barrel. The taste is full, fruity with a drop of oak and fine tannins.

0,75 l

Rulandské Modré
pozdní sběr – Pod Hradem

335,-

Extraktivní víno cihlově červené barvy, s oranžovým okrajem u sklenky. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, maliny, černé třešně, chuť má smetanově-vanilkový rozměr. Doporučujeme k jemným úpravám zvěřiny i jiných tmavých mas.
Extract red brick red wine with orange edge on glass. In the smell and taste we can look for blackberries, raspberries, black cherries, the taste has a cream-vanilla dimension. We recommend fine adjustments to game and other dark masses.

     

Bílá vína - white wines - Světová vína

0,75 l

Pinot Grigio
DOC – Sacchetto

335,-

Je to velice jemné víno s vyrovnanou ovocností, vyváženou kyselinou a elegancí. Vůní připomíná citrónové květy. Může se pít jako aperitiv, ale hlavně je oblíbené k rybím pokrmům.
It is a very fine wine with balanced fruit, balanced acid and elegance. The fragrance resembles lemon blossoms. It can be served as an aperitif, but it is especially popular for fish dishes.

0,75 l

Grüner Veltliner Weinviertel
– Graf Hardegg

395,-

Suché bílé víno světlé slámově žluté barvy. Svěží, kořenitá vůně po polních bylinkách. Harmonická kyselina, intenzivní peprná chuť s dotekem meruněk a broskví, středně plné tělo postupně přecházejí do pikantního a velmi svěžího závěru s elegantní mineralitou.
Dry white white light straw yellow color. Fresh, spicy aroma of field herbs. Harmonic acid, intense peppery flavor with apricot and peach, medium-sized body gradually pass into a spicy and very fresh conclusion with elegant minerality.

     

Červená vína - red wines - Světová Vína

0,75 l

Primitivo di Puglia
DOC – Botter

335,-

Suché červené víno jiskrné rubínové barvy. Intenzivní vůně po zralých třešních a lesních plodech. Středně plné tělo, harmonický alkohol, nižší kyselina, výrazně kořenitá chuť s dotekem lesních plodů. Pevná textura a harmonický středně dlouhý závěr.
Dry red wine of sparkling ruby color. Intense scent of ripe cherry and leafy fruit. Medium full body, harmonious alcohol, lower acid, pronounced spicy taste with the touch of forest fruits. Hard texture, harmonious medium-long finish.

0,75 l

Chianti DOCG
– Villa Nieri

345,-

Vůně je typická, ovocná, připomínající třešně, višně a harmonicky přechází až do višňového džemu. V chuti je to čerstvé, lehké až středně plné, nekomplikované a šťavnaté víno. Aroma třešní a černého peckovitého ovoce. Doporučujeme s rajčatovými omáčkami a těstovinami.
The aroma is typical, fruity, resembling cherries, sour cherries and harmoniously goes up to cherry jam. The taste is fresh, light to medium-sized, uncomplicated and juicy wine. The aroma of cherries and black peccake. We recommend tomato sauces and pasta.